Strony
- Strona główna
- eTwinning
- TIK? Tak!
- Gramy
- Uniwersytet Dzieci
- Świetliczaki na tropie …
- Zimowisko
- Plan pracy 2024/2025
- Akcja Kreatywna Świetlica
- ZABAWA SZTUKĄ
- KodujeMY
- Rękodzieło
- Interaktywny kalendarz adwentowy
- Świetlicowy Klub Gier Planszowych Bierka
- KORBO
- Kreatywne prace plastyczne
- Świetlicowe wyzwania
Moje hobby
Umiejętność przedstawienia się, opowiedzenia kilku zdań na swój temat nie jest prosta. Dlatego trenujemy wystapienia publiczne- dzisiaj opowiadaliśmy o swojej pasji. I tak Leon przedstawił grę w szachy, Bianka- jazdę konną, Olaf klocki lego, a Oskar opowiadał o swoich armiach. Czekamy na następnych pasjonatów.
Oskar zbiera żołnierzyki i dinozaury.
Dzień Misia
Miś Juliś, to maskotka, która mieszka w naszej świetlicy. Miś Juliś nie umie czytać, ale bardzo chętnie słucha głośnego czytania. Bardzo lubi dzieci, a zwłaszcza te, które czytają. Lubi też oglądać książki. Marzy, żeby poznać biblioteczki Świetliczaków. Z okazji Dnia Misia dzieci postanowiły zrobić mu prezent. Każdego dnia jedno z dzieci zaprosi Misia do domu, pokaże mu swoje książki i przez 15 minut poczyta Misiowi.
( Może w końcu Miś nauczy się czytać? ) Następnego dnia Miś wraca do świetlicy, a dziecko przynosi kartę z bloku z tytułem i autorem książki, którą czytało Julisiowi. Rodziców serdecznie prosimy o zrobienie zdjęcia Julisiowi i przesłaniu na nr 88617464. Zdjęcia i opis przygód Julisia będzie można znaleźć na stronie Poczytajki Misia Julisia.
Zaszczyt pierwszego czytania Julisiowi przypadł Kornelowi. Juliś się szybko zaaklimatyzował i z przyjemnością obejrzał sporą bibliotekę Kornela. Potem nie mógł się zdecydować na to, co będzie mu czytał Kornel. Ale ostatecznie wybór padł na ...
Art from the bin
Do koszy na śmieci trafia stanowczo zbyt dużo odpadów. Przeciętny Polak produkuje ich rocznie ponad 200 kg!!! A że czym skorupka za młodu nasiąknie... podejmujemy w świetlicy różne działania uwrażliwiające dzieci na ten problem i wdrażające dobre nawyki. Wszyscy musimy nauczyć się stosowania zasdy 3 R - reduce- reuse - recykling. Wspólnie z dziećmi z Rumunii, Portugalii i Polski ( Olsztyn) zajmiemy się przerabianiem odpadów w dzieła sztuki ( reuse- recykling). Zaczęliśmy od przerobienia t-shirtów w szarpaki dla piesków.Jeśli ktoś chciałby się pozbyć starych t-shirtów, prosimy przynieść je do świetlicy!
Przyjaciele
Nie od dziś wiadomo, że pies to najlepszy przyjaciel człowieka! Wiedzą o tym dobrze nasze Świetliczaki, które także kochają psy oraz koty, chomiki, rybki...Stworzone z origami psy i koty od razu zostały zaopiekowane, dostały obroże, miski, legowiska, a nawet całe domki.
Get to know my town
Takie rzeczy tylko u nas ! Tę pocztówkę stworzył Oliwier, jako zadanie w projekcie "Get to know my town".
"Klimatyczna klasa" w klimatycznej świetlicy
Czy o klimat można dbać? Trzeba! Zwłaszcza o klimat panujący w klasie albo w świetlicy.
"Klimatyczna klasa" to tytuł projektu Fundacji Uniwersytet Dziecięcy, do którego zgłosiliśmy naszą świetlicę.
Realizując projekt dzieci dowiedzą się jak wyglądałoby życie na Ziemi bez drzew, jak w prosty sposób sprawdzić, czy powietrze, którym oddychamy, jest czyste? W trakcie projektu dzieci rozwijają też kompetencje społeczne, pomagające lepiej funkcjonować w grupie.
Dzisiaj odbyły się zajęcia na temat "Jak rozpoznawać emocje." Nie był to temat obcy dzieciom, ponieważ co środę mamy dla pierwszaków zajęcia z programu Przyjaciele Zippiego ( edukacja emocjonalna), a we wtorki "Spójrz inaczej" dla drugoklasistów. Poza tym uczestniczymy w projekcie Contact with emoji, w ramach którego także realizujemy zadania związane z tematem emocji, uczuć. Co robiliśmy? Między innymi oglądaliśmy film, z którego dowiedzieliśmy się, że zwierzęta też mają emocje oraz w jaki sposób je wyrażają ( na przykładzie psów). Rozmawialiśmy o tym czy emocje są potrzebne i bawiliśmy się w zabawę , w której trzeba było dokładnie odtworzyć minę i gest kolegi. O jakich emocjach mówiliśmy? Zobaczcie na zdjęciach. Ciekawe kto odgadnie?
Płyną pozdrowienia poprzez Niepodległą
Otrzymaliśmy kolejne pozdrowienia: z Pogórza i Klejnów ( Klejn?).
Mamy pierwsze pozdrowienia! Dostaliśmy je od dzieci z SP 4 w Warszawie, od klasy 2d, z którą poznaliśmy się w ubiegłym roku podczas projektu "Where is love?"
.-
Leć orle...
Nie może zabraknąć orłów podczas takiego wielkiego święta. Więc ruszyliśmy z "produkcją".
Praca wg wzoru może nie jest najlepszą okazją do rozwijania kreatywności, ale wymaga skupienia, analizowania wzoru...
A klej nie ułatwia zadania i skleja co popadnie, zwłaszcza ręce;-))
Subskrybuj:
Posty (Atom)
-
Nadeszła jesień, ogrody i sady są pełne witamin . Tymczasem wiele dzieci nie lubi warzyw ani owoców, lub znają smak bardzo niewielu. Staral...