Szkoła do hymnu!

W naszej świetlicy  Święto Niepodległości trawa kilka dni.  Podejmowaliśmy różne działania: plastyczne, muzyczne, wykonywaliśmy różne konstrukcje z klocków, układaliśmy  puzzle, rozwiązywaliśmy  krzyżówki i różne zagadki.  

http://www.polskatolubie.pl/cwiczenia-na-tablice-interaktywna/

Poznaliśmy historię  niedźwiedzia Wojtka, który pomagał polskim żołnierzom walczyć o wolność i niepodległość Polski. 

Dowiedzieliśmy się więcej o godle:  przypomnieliśmy znaną legendę, ale także  dowiedzieliśmy się 
 jak orły  żyją w naturze. 



Stworzyliśmy  symboliczny wizerunek orła, który pokazuje, że każdy z nas może swoją pracą i staraniem tworzyć niepodległość Polski.  






Przygotowując własnoręcznie kokardy narodowe poznaliśmy  ich historię . Dzięki nim  w godny sposób  wyglądaliśmy w trakcie  uroczystego śpiewania hymnu. 










Dyniowe szaleństwo

autor: Jakub Żąk

Eryk Sternalski


 


https://app.genial.ly/editor/6370ba67839aab0012df2eb9?from=inspiration

Dzień pełen niespodzianek

 Zwykły wtorek ( 25 X) okazał się  całkiem niezwykły.  Po pierwsze zaćmienie słońca. Wprawdzie niebo było całkowicie zasłonięte chmurami, ale dobry wiatr robił co mógł, żeby choć trochę uchylić rabka tajemnicy. I udało się ! Wypatrzyliśmy!




Potem Kuba przyniósł do świetlicy żabę ! Prawdziwą! Amelka, stwierdziła, że to musiała być zaklęta księżniczka, bo skądby na naszym boisku wzięła się żaba wodna? 




Ale nie koniec na tym. Dzisiaj był Dzień Origami więc pod okiem ekspertów Olgi i  Bruna Sanderów zrobiliśmy łabędzie, które od razu wskoczyły do naszej rzeki, nad którą wyrosło pełno  muchomorów.  






Plakat z rzeką powstaje na potrzeby projektu eTwinning "Spotkanie nad rzeką". Wyjaśnia, w jaki sposób oznacza się strony rzeki.