Witamy wiosnę




Powitaliśmy wiosnę nietypowo. Pierwszy dzień wiosny spędziliśmy z planszówkami. Uczyliśmy się grać w Misia Wojtka i inne gry historyczne wydane przez IPN. tata Piotrka pomagał nam opanować  ich tajniki. 






































A tu  budzimy wiosnę robiąc hałas w szkolnym ogródku! 






 

Coraz bliżej święta



Wizyta w ogródku była wstępem do rozpoczęcia przygotowań. Uczyliśmy się rozpoznawania drzew iglastych i wybraliśmy kilka gałązek do wykonania podłaźniczki. 


W naszej świetlicy nie mamy w tym roku  'prawdziwej" choinki.  Współpracując ze sobą stworzyliśmy wspólną kompozycję, która jest piękną choinką. 








 

Udekorowaliśmy świetlicę także wielkimi śnieżynkami. 

Historia o narodzeniu Jezusa została przedstawiona za pomocą origami. 




Mikołajowy prezent od IPN









 

Każdy ma jakiegoś bzika





 












Szkoła do hymnu!

W naszej świetlicy  Święto Niepodległości trawa kilka dni.  Podejmowaliśmy różne działania: plastyczne, muzyczne, wykonywaliśmy różne konstrukcje z klocków, układaliśmy  puzzle, rozwiązywaliśmy  krzyżówki i różne zagadki.  

http://www.polskatolubie.pl/cwiczenia-na-tablice-interaktywna/

Poznaliśmy historię  niedźwiedzia Wojtka, który pomagał polskim żołnierzom walczyć o wolność i niepodległość Polski. 

Dowiedzieliśmy się więcej o godle:  przypomnieliśmy znaną legendę, ale także  dowiedzieliśmy się 
 jak orły  żyją w naturze. 



Stworzyliśmy  symboliczny wizerunek orła, który pokazuje, że każdy z nas może swoją pracą i staraniem tworzyć niepodległość Polski.  






Przygotowując własnoręcznie kokardy narodowe poznaliśmy  ich historię . Dzięki nim  w godny sposób  wyglądaliśmy w trakcie  uroczystego śpiewania hymnu.